לתיאום פגישת ייעוץ חייגו מיידית:
072-33-80-893
לתיאום פגישה ראשונית:

"

"


המלצה:

"ברצוני להודות לך על התמיכה, המסירות, הנתינה ובעיקר, הרצון הטוב לסייע ככל יכולתך.
קיבלת אותי בהתראה קצרה וסיפקת לי בטחון לכל אורך המשפט. תודה לך!"

 

זוגיות בלחץ


אם הוחלט לערוך הסכם גירושין יש לוודא מול עורך דין גירושין כי ההסכם יכלול את כל ההיבטים הקשורים לבני הזוג כגון, חלוקת הרכוש והזכויות הכספיות, משמורת הילדים והסדרי הראייה, תשלומי מזונות וכולי.
כמובן שהליך הגירושין אינו תמיד הליך נעים ולעיתים טראומתי וסבוך. לכן, בחירת עורך דין גירושין בעל ניסיון, ידע ומקצועיות בתחום דיני משפחה ינהל את ההליך באופן הטוב ביותר שניתן.
משרדה של עורך דין גירושין, עו"ד רויטל אבידן, עוסק בכל ההיבטים של דיני הגירושין
• חלוקת רכוש וממון – רכוש הנצבר בתקופת החיים המשותפת של בני הזוג. חובות וזכויות, הלוואות, קרנות פנסיה וחסכונות. • תשלומי מזונות – תשלומי מזונות אישה ומזונות ילדים. • משמורת הסדרי ראייה – נושא זה מתחלק לשניים. ראשית, קביעת המשמורת הקבועה של הילדים ושנית, הסדרה של הסדרי הראייה וחלוקת זמני השהייה עם הילדים.
עורך דין גירושין, עו"ד רויטל אבידן מקפידה על תקשורת אישית רצופה עם הלקוח ובליווי צמוד בהתמודדות עם המשבר ותוצאותיו, תוך שיתוף פעולה מלא עם הלקוח בקבלת ההחלטות ובמציאת פתרונות. עורך דין גירושין מצויין פועל מתוך יצירתיות מחשבתית ובאמצעות הפעלה מושכלת של כלים משפטיים לשם השגת מטרות הלקוח.


מכתבי המלצה

מאמרים

מה קורה ליחסים הזוגיים תחת לחץ ? | עו"ד רויטל (טלי) אבידן

ד"ר יואב לביא מביה"ס לעבודה סוציאלית – אונ´ חיפה, במאמרו "השפעות מצבי דחק על קשרי נישואין", מסביר כי מצבי דחק שונים בסוגם, במקורם, ובמהלכם.

הספרות המדעית נוטה להניח שכל שינוי הוא בעל פוטנציאל של הפרעה לתפקוד המשפחתי שכן יש בכך הפרה של הסטטוס קוו.

המחקרים הצביעו על כך, כי מצבי דחק, משפיעים לרעה על איכות קשר הנישואין.
 

למה זה קורה?

אחד הגורמים לכך, הוא ההבדלים בין המינים: יש שוני באופן שבו גברים ונשים מביעים מצוקה רגשית.

נמצא, כי נשים מביעות יותר מצוקה פסיכולוגית, דיכאון וחרדה מאשר גברים.

אי ההתאמה בתגובה הרגשית יוצרת התרחקות. מחקרים הראו שפערים אלו מהווים המנבא החזק ביותר לירודה באיכות הנישואין ולהתרחקות בין בני הזוג.

גורם אחר שמשפיע על הקשר הזוגי הם קשיי תקשורת במצבי לחץ. חווית מצב הלחץ לעיתים משתקת את בן הזוג עד כדי כך שהוא אוטם עצמו בפני בן הזוג ולא משתף אותו במה שעובר עליו.

גורם נוסף הגורם לערעור המערכת הזוגית הוא חוסר שקט ועצבנות כללית שהמצב יוצר. חוסר השקט מעלה כעסים כלפי בן הזוג ונטייה לביקורת מוגברת גם כלפי התנהגויות שאינן חדשות אך בעת מצבי לחץ, אין כלפיהן עוד סבלנות.

לעומת זאת, מצביע ד"ר לביא, על זוגות אשר מצבי דחק, (כגון מחלה ממארת של  ילד) השפיעו על קשרי הנישואין שלהם באופן חיובי.

מסקנתו היא זוגות שיש להם רמת לכידות גבוהה יותר תקשורת פתוחה יותר, קבלה והערכה רבה יותר של בן-הזוג, חלוקה טובה יותר של המשאבים והתמודדות גמישה יותר, זוגות כאלה נוטים בדרך- כלל לחוות חיזוק של הקשר הזוגי בעקבות מצבי דחק משמעותיים.

בהתייחס ליחסים הזוגיים בתקופות קשות ובתקופות טובות, נמצאו ארבעה טיפוסים של זוגות: שני טיפוסים היו"תלויי-מצב" כלומר הם תארו שינויים בקרבה הזוגית התקרבות והתרחקות–הקשורים ברמת הלחץ, אולם בכיוונים הפוכים.

יחסים מתרחקים היו כאלה שבהם חל ריחוק רב יותר בין בני הזוג במצבים של לחץ גבוה ויחסים מתקרבים היו כאלה שבהם חלה התקרבות רבה יותר בין בני הזוג במצבי לחץ מוגבר.

מבין טיפוסי הזוגות שלא היו תלויי מצב, סוג אחד אופיין ביחסים מרוחקים בזמנים טובים וקשים, וסוג נוסף הצביע על תנודות (עליות וירידות) במידת הקרבה ללא קשר למצב.

עורך דין גירושין

לעתים, בני זוג מחליטים לפרק את הנישואים מסיבות שונות ובפניהם עומדות מספר דרכים לסיום הקשר. אם וניתן, בני הזוג יפנו לתהליך של גישור ובמקרים בהם הדבר אינו אפשרי, יפנו בני הזוג ישירות לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני, כמובן באמצעות עורך דין גירושין המעניק ייעוץ וליווי משפטי.
 
 

מומחית לדיני משפחה-גירושין, ירושות וצוואות

072-33-80-893 | 

לפגישה ראשונית
חייגו 072-33-80-893
או מלאו פרטיכם בטופס:

מומחית לדיני משפחה-גירושין, ירושות וצוואות

072-33-80-893 | 

לתיאום פגישה ראשונית חייגו 072-33-80-893 או מלאו פרטיכם בטופס:

 

 


כתובת: רח' לינקולן 20, בית רובינשטיין, תל אביב
location, location, map, marker, pin
טלפון: 072-3380-893  נייד: 052-3597978
phone4, phone, contact, telephone, support, call
פקס: 077-2060172 
print, print, printer
דוא"ל: t.avidanlaw@gmail.com
 
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter