לתיאום פגישת ייעוץ חייגו מיידית:
072-33-80-893
לתיאום פגישה ראשונית:

"

"


המלצה:

"ברצוני להודות לך על התמיכה, המסירות, הנתינה ובעיקר, הרצון הטוב לסייע ככל יכולתך.
קיבלת אותי בהתראה קצרה וסיפקת לי בטחון לכל אורך המשפט. תודה לך!"

 

חשבון בנק משותף


כיצד נבחנת כוונת הצדדים?
בית המשפט בוחן ראיות חיצוניות, כגון, מסמכים ועדויות, אשר יכולות להעיד על הכוונה שהביאה להחלטה לפתוח את החשבון המשותף, וזאת במיוחד במצב של העדר של אלמנטים של שותפות, כגון העובדה כי המשיכות וההפקדות בוצעו אך ורק על ידי שותף אחד.
הפסיקה מבחינה, בין חשבון שנפתח מלכתחילה במשותף לבין חשבון שנפתח מלכתחילה ע"ש אחד השותפים בלבד ובשלב מאוחר יותר הוא הופך את החשבון למשותף.
בחשבון שנפתח מלכתחילה כמשותף, חזקה היא שהכספים בחשבון הם בבעלות משותפת אלא אם כן הוכח ההיפך. לעומת זאת, בחשבון שהשותף הצטרף אליו בשלב מאוחר יותר, על מנת שתוכר פעולה כזו כהענקת מתנה לשותף השני, של מחצית הכספים באותו חשבון, דרושה הוכחה בדבר כוונת הנותן להענקת אותה מתנה.


מכתבי המלצה

מאמרים

הבעלות בחשבון בנק משותף | עו"ד רויטל (טלי) אבידן

כשנפתח "חשבון משותף" קיימים בין השותפים לחשבון ´הסכמים´ שונים אשר אופיים תלוי במטרות שעליהם להשיג. במקרים רבים כוונתם של הצדדים היא עסקית. במקרים אחרים מדובר במתנה אשר ניתנת בין בחיים ובין לאחר מיתה.

במקרים אחרים המטרה היא מתן הסמכה לניהול חשבון הבנק על ידי השותף, כשהבעלים היחידי בכספים המצויים בחשבון הוא השותף השני. (כך קורה במקרים בהם אדם מבוגר מכניס את בנו / נכדו כשותף לחשבון הבנק שלו על מנת להיעזר בו בביצוע פעולות כספיות, כשהבעלים בכספים הוא המבוגר).

הבעיות מתחילות להופיע עת אחד הבעלים בחשבון המשותף נפטר, ואילו השותף הנותר טוען לבעלות בכספים המצויים בחשבון, וזאת בניגוד לטענות היורשים האחרים.

במערכת היחסים בין הבנק לשותפים לחשבון, נחתם טופס פתיחת חשבון, ואילו במערכת היחסים בין השותפים לחשבון, אין על פי רוב, טופס המאפשר לדעת את כוונת הצדדים ביחס לשותפות ביניהם, האם היתה כוונתם בפתיחת החשבון שותפות מלאה, או מטעמי נוחות או מתנה או כל כוונה אחרת, והאם אותה כוונה השתנתה עם הזמן או נשארה בעינה עומדת.

ככלל, חזקה על כספים המצויים בחשבון משותף שהם שייכים לבעלי החשבון בחלקים שווים. מסקנה זו מעוגנת גם בחוקים שונים, הקובעת חזקת שוויון בחלקיהם של השותפים במיטלטלין, דוגמת חוק החוזים וחוק המיטלטלין.

ואולם, חזקה זו ניתנת לסתירה. על הטוען לבעלות שונה בחשבון המשותף –הנטל להוכיח זאת.

הפסיקה קבעה כי פתיחת חשבון משותף יכולה לשמש ראיה לכאורה לרצונם של בעלי החשבון לקיים ביניהם שותפות.
 
 

מומחית לדיני משפחה-גירושין, ירושות וצוואות

072-33-80-893 | 

לפגישה ראשונית
חייגו 072-33-80-893
או מלאו פרטיכם בטופס:

מומחית לדיני משפחה-גירושין, ירושות וצוואות

072-33-80-893 | 

לתיאום פגישה ראשונית חייגו 072-33-80-893 או מלאו פרטיכם בטופס:

 

 


כתובת: רח' לינקולן 20, בית רובינשטיין, תל אביב
location, location, map, marker, pin
טלפון: 072-3380-893  נייד: 052-3597978
phone4, phone, contact, telephone, support, call
פקס: 077-2060172 
print, print, printer
דוא"ל: t.avidanlaw@gmail.com
 
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter