לתיאום פגישת ייעוץ חייגו מיידית:
072-33-80-893
לתיאום פגישה ראשונית:

"

"


המלצה:

"ברצוני להודות לך על התמיכה, המסירות, הנתינה ובעיקר, הרצון הטוב לסייע ככל יכולתך.
קיבלת אותי בהתראה קצרה וסיפקת לי בטחון לכל אורך המשפט. תודה לך!"

 

מדור ספציפי


בתי הדין ינהגו בזהירות עת יקנן בהם החשד כי יותר מאשר יש ברצונה של האישה להגיע ל"שלום"- יש ברצונה להשיג לעצמה את ה"בית", ובמיוחד מקום בו יש בהחלטתם השלכות על הליכים לפירוק שיתוף המתנהלים בערכאה אחרת.
מה קורה כשמוגשת הבקשה במסגרת תביעת מזונות אישה ובית הדין קבע כי אינה זכאית למזונות?
ניתן להיעתר לבקשת האישה למדור ספציפי במסגרת תביעת האישה למזונותיה.גם אם נקבע שהבעל אינו חייב במזונות אשתו מאחר והאישה יכולה לזון את עצמה ממעשה ידיה, אין זו קביעה עקרונית לשלילת זכותה של האישה מדין מזונות אישה.
היות ועומדת לאישה הזכות למזונותיה הכוללת בתוכה את זכותה למדור, ייעתר בית הדין לתביעתה למדור ספציפי שהוא מדין מזונות שהבעל חייב לאשתו.


מכתבי המלצה

מאמרים

הזכות למדור ספציפי

מהו מדור ספציפי?
מדור ספציפי- הינו צו, אשר ניתן על ידי בית הדין הרבני, כסעד זמני, המורה על המשך זכאותה של האישה להתגורר בבית המגורים אשר בו התגוררה במהלך חיי הנישואין ביחד עם בעלה. משניתן צו למדור ספציפי, יש בכוחו לעצור הליכי פירוק שיתוף.

באילו תביעות יינתן הצו?
סמכות ביה"ד לדון בבקשת האישה למדור ספציפי קיימת באחת משתי התביעות, בתביעת האישה לשלום בית, או בתביעת האישה למזונותיה.
זכות האישה למדור ספציפי נובעת מחובת הבעל לספק לאשתו מדור לפי כבודו ולפי כבודה  (קביעה שיכולה להשתנות אם בני הזוג חיים בשלום).

אולם בנסיבות שחיי בני הזוג נקלעו למשבר, אין ביכולת הבעל להוציא את האישה מהמדור אליו הורגלה שהכריזה וכאמור כבודה שהוא מחוייב לה.

בתביעה לשלום בית זכות האישה למדור ספציפי, נובעת מכך, שלא ניתן ליישם שלום בית ללא הבית שבו חיו הצדדים במשותף. מאחר והבית הוא המשכן להכיל בתוכו את המשך החיים המשותפים שבין בני הזוג.

בתביעה למזונות אישה, זכות האישה למדור ספציפי נובעת מכך, שמזונות אישה כוללים בתוכם את כל צרכיה השוטפים של האישה וביניהם המדור הספציפי, שהרי כאמור שיעור המזונות שהבעל חבל אשתו הוא לפי כבודו או כבודה.

מה קורה אם בית הדין הגיע למסקנה כי בין הצדדים לא ייתכן שלום בית?

אם תביעת האישה למדור ספציפי היא במסגרת תביעתה לשלום בית הרי שהמדור הספציפי מהו הסעד אותו בית הדין אמור ליישם, על מנת להשכין שלום בית בין הצדדים.

בית הדין ייעתר לבקשה, רק כאשר יש בכוחה לקדם את מטרת התביעה.לכן במידה וביה"ד נוכח לדעת שסעד זה אינו מקדם את מטרת התביעה ימנע מלהיעתר לסעד זה.

לפיכך אם ביה"ד הגיע למסקנה,המתבססת על חוו"ד מומחים, כמו יועצי נישואין/ תסקירים, שאין אפשרות ליישם שלו "בבין הצדדים, נשאלת השאלה לשם מה יעתר ביה"ד להוצאת צו למדור ספציפי שאינו יכול לקדם את מטרת התביעה. שכן נראה כי מטרת התביעה אינה ריאלית.
 
 

מומחית לדיני משפחה-גירושין, ירושות וצוואות

072-33-80-893 | 

לפגישה ראשונית
חייגו 072-33-80-893
או מלאו פרטיכם בטופס:

מומחית לדיני משפחה-גירושין, ירושות וצוואות

072-33-80-893 | 

לתיאום פגישה ראשונית חייגו 072-33-80-893 או מלאו פרטיכם בטופס:

 

 


כתובת: רח' לינקולן 20, בית רובינשטיין, תל אביב
location, location, map, marker, pin
טלפון: 072-3380-893  נייד: 052-3597978
phone4, phone, contact, telephone, support, call
פקס: 077-2060172 
print, print, printer
דוא"ל: t.avidanlaw@gmail.com
 
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter