לתיאום פגישת ייעוץ חייגו מיידית:
072-33-80-893
לתיאום פגישה ראשונית:

"

"


המלצה:

"ברצוני להודות לך על התמיכה, המסירות, הנתינה ובעיקר, הרצון הטוב לסייע ככל יכולתך.
קיבלת אותי בהתראה קצרה וסיפקת לי בטחון לכל אורך המשפט. תודה לך!"

 

מירוץ סמכויות


מי שיבקש להקדים ולהגיש תביעותיו לבית הדין הרבני בנושאי גירושין רכוש ומזונות יצטרך לכרוך עניינים אלו כריכה מפורשת וכנה אשר נעשית כדין. (משמורת ילדים הוא עניין הכרוך מעצם טיבו וטבעו בענייני גירושין).
היה ויינתן פסק דין לגירושין - יפסוק בית הדין גם בעניינים הכרוכים בו, ברם אם תידחה תביעת הגירושין, ברור שכל העניינים הכרוכים בה יידחו אף הם.
על מנת שבית הדין הרבני יקנה סמכות בנושא מזונות הילדים- דרושה הסכמת שני הצדדים, בה בשעה שתביעת מזונות אישה נתונה לבחירתה של האישה בלא כל צורך בהגשת תביעת גירושין מטעמה.
ההלכה היא כי כאשר אחת משתי הערכאות – בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה - קנתה סמכות לדון בעניין שנתבע בפניה, לא תדון באותו העניין הערכאה האחרת אף אם נתונה לה סמכות מקבילה.


מכתבי המלצה

בישראל קיימות שתי ערכאות משפטיות אשר עוסקות בתחום דיני משפחה  וגירושין:

בית משפט לענייני משפחה

בתי דין רבניים

למעט אקט הגירושין עצמו - המתקיים באופן ייחודי בבית הדין הרבני, בשאר הנושאים כגון: מזונות, משמורת, הסדרי ראייה וחלוקת רכוש ישנה לשתי הערכאות סמכות דיון מקבילה. במידה והוגשה בבית הדין תביעת גירושין בין יהודים, אליה נכרכו עניינים אלו.

בשתי הערכאות קיימים הבדלים בשיטת הדיון הנהוגה בהם והחשיבות שהן מייחסות לשאלת האשם בפירוק הקשר, התייחסות שונה לדיני הראיות, התייחסות לחוקי ההלכה ועוד.
 

כיון שכך, יתכן מצב (אבסורדי) כי אותו מקרה עצמו יוכרע באופן שונה בכל אחת מן הערכאות. מצב זה יוצר את ההכרח בפניה לעו"ד מומחה בתחום דיני המשפחה לקבלת ייעוץ משפטי מותאם אישית לצורכי הלקוח.

מצב משפטי זה הוליד את המושג "מירוץ הסמכויות"- במסגרתו כל אחד מבני הזוג מבקש למהר ולהקדים את בן/ בת הזוג ולהגיש תביעתו ראשון למסגרת המתאימה והנוחה לו, בהתאם למצבו הספציפי.

במשרדנו, נשקלים כלל היתרונות והחסרונות לקיום דיון בכל אחת מן הערכאות, ונבחרת הערכאה המתאימה אשר תוביל להשגת היעדים הרצויים ללקוח וזאת במסגרת גיבוש האסטרטגיה הספציפית לניהול התיק המותאמת לכל לקוח באופן אישי.

לאחר הגשת התביעות, הזכות לדון במחלוקות הספציפיות שמורה לערכאה הנבחרת - דבר אשר יכול להיטיב מאד עם  בן זוג אחד, ולהזיק לאינטרסים של בן הזוג השני.
 

מאמרים

 

מומחית לדיני משפחה-גירושין, ירושות וצוואות

072-33-80-893 | 

לפגישה ראשונית
חייגו 072-33-80-893
או מלאו פרטיכם בטופס:

מומחית לדיני משפחה-גירושין, ירושות וצוואות

072-33-80-893 | 

לתיאום פגישה ראשונית חייגו 072-33-80-893 או מלאו פרטיכם בטופס:

 

 


כתובת: רח' לינקולן 20, בית רובינשטיין, תל אביב
location, location, map, marker, pin
טלפון: 072-3380-893  נייד: 052-3597978
phone4, phone, contact, telephone, support, call
פקס: 077-2060172 
print, print, printer
דוא"ל: t.avidanlaw@gmail.com
 
envelop2, envelop, mail, email, contact, letter